Pojištění vozů

Povinné ručení automobilu je zákonem dané a povinné. Sjednat si ho můžete rovnou při koupi vozu u nás. Dále je možné rozšířit povinné pojištění ještě o havarijní pojištění, pokrývající další ochranu vozidla.

 

Povinné ručení

Povinné ručení je pojištění, které je ze zákona povinen uzavřít každý vlastník vozidla. Pojištěného chrání vlastníka vozu před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozeného v případě škody způsobené provozem vozidla. U závažnějších nehod přitom mohou tyto nároky dosahovat milionových částek. Odpovědnost provozovatele motorového vozidla vzniká bez zavinění a zpravidla se jí nelze zprostit.


Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží k ochraně vozidla před škodami způsobenými přírodními živly nebo škodami vzniklými v důsledku havárie, krádeže či vandalismu. Ačkoliv nejde o povinné pojištění, je rozumné havarijní pojištění uzavřít. I v případě nezaviněné škody může výše úhrady za opravu znamenat nepříjemný zásah do rodinného rozpočtu. Havarijní pojištění je určeno všem vozidlům s platným technickým průkazem a českou registrační značkou, s výjimkou historických vozidel.


Našimi partnery jsou:

  • Česká podnikatelská pojišťovna
  • ČSOB pojišťovna